Thursday, March 10, 2011

NAG 2011: Participants by State Representative

StateB8G8B10G10B12G12B14G14B16G16B18G18Total
K. Lumpur52209159156811192
Perak321261451481195190
Penang751241481221347189
Selangor33535751444145
Kelantan11111475724337
Pahang122121110
N.Sembilan1111116
Johor1124
Terengganu11
Kedah1214
22145225523558224721237378

Catatan Peribadi:

Merujuk statistik  di atas penyertaan 3 negeri daripada Kuala Lumpur, Perak dan Penang menghantar pemain yang paling ramai sekali. TAHNIAH!!!!!

Persatuan negeri Kelantan  (PCNK) yang baru ditubuhkan tampil penuh bergaya  dengan membawa 37 pemain berbanding daripada negeri yang lain. Yang menghairankan ada negeri yang sepatutnya mampu menghantar pemain yang ramai tetapi tidak mengambil peluang untuk menyertai kejohanan Catur Remaja Kebangsaan ini. Padahal kejohanan ini memberi peluang untuk mewakili negara ke Kejohanan-kejohanan antarabangsa pada tahun ini. Hanya Perlis dan Melaka tidak menghantar wakil pemain daripada negeri mereka.

No comments:

Post a Comment