Monday, June 6, 2011

MSSM 2011: Overall Tally


 
MSSM 2011: Overall Champion State: KUALA LUMPUR
(4 Gold & 2 Silver)
Pengerusi Teknik MSSKL: Suhairi Husain (centre-white jacket)
Photo from Eunice Yee

StateG12
Ind
G12
T
B12
Ind
B12 TG15 IndG15 TB15 IndB15 TG18 IndG18 TB18 IndG18 TTotal
K. Lumpur
S

G

G
G
G
S4G,2S
Perak









S
1S
PenangBGSS
SG

S
G3G,4S,1B
SelangorGBB
GBSSSBGBB3G,3S,6B
Melaka







G


1G
Pahang







B


1B
N.Sembilan S










1S
Johor


B


B



2B
Sarawak



B






IB
Kedah

G
S
B




IG,1S,IB



KEJOHANAN CATUR MSSM 2011 INDIVIDU LELAKI BAWAH 12

Final Ranking after 6 Rounds

Rk.
NameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
1
MUHAMMAD SIRAJUDDIN MUNAWIR B AHKED15705.021.016.5015.5
2
MOHD NOOR AZAM B MOHD NOORSEL16465.019.516.0013.5
3
TEH DE JUANPP16534.521.014.5016.0
4
NABIL BIN AZMIMLK14994.520.513.5013.5
5
NG JEN SHENGWP14834.023.013.0016.0
6
LEONG ZHI CHENSEL12814.022.013.0014.5
7
OOI ZHI YANGPP16284.021.513.5014.0
8
AHMAD ZAHIR BIN AHMAD ZALIZANPER13014.019.010.0012.0
9
NIK MUHAMMAD HAZIQ NAJMUDDIN BINKEL13313.522.513.0015.0
10
LYE LIK ZANGWP14283.522.011.0015.0
11
MUHAMAD KHAIRUL IZWAN HAIKALPRK03.516.08.2510.5
12
EDDIE HIDAYAT QAUF B. HUSAINPRK03.514.56.259.5
13
MOHD IQBAL B. MAZLANNS03.020.07.0013.5
14
YAP QUAN YOUJHR03.018.56.0012.0
15
PANG HONG CHUNJHR03.018.07.5012.0
16
MUHAMMAD NUR ASHRAAF BIN NOORMANPHG03.018.07.5012.0
17
MUHD HAKIMI BIN JAMALLUDDINTRG11913.016.57.7511.0
18
MOHD NURHAKIM SAYUDISBH03.014.06.0010.0
19
MUHAMMAD SAMIH BIN AZHAMPER12232.520.56.7514.0
20
JOEL YII XUN XINSWK02.518.06.2512.0
21
AHMAD ARIB FUDAIL MOHD AMINUDDINWPL10742.517.06.5011.5
22
KHAIRUL MUNIR BIN MOHD RODZIKED02.515.03.7511.0
23
MUHAMMAD MUZAKKIR AIMAN BIN NAZRPHG02.512.52.259.0
24
MUHAMMAD FATIHIN MOHAMAD KELANAMLK02.017.53.0011.5
25
MOHD AMSYAR B MOHD KAMARUL BAHARNS02.017.02.5011.5
26
AHMAD AFIQ ADZLY B. ROSLISWK02.016.04.7511.0
27
CALVIN RAMIDISBH02.011.52.008.5
28
TUAN MUHD FARIS HAMZI B TN IBRAHTRG01.513.51.0010.0
29
AHMAD AIMAN BIN SAHADIKEL11941.018.03.0011.0
30
ABDUL HAKIM ABDUL KAHARWPL00.016.00.0010.0

 

KEJOHANAN CATUR MSSM 2011 LELAKI BAWAH 12 BERPASUKAN

Rk.SNoTeamGames  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
13WILAYAH PERSEKUTUAN65101119.576.5
21PULAU PINANG6411918.074.5
32JOHOR6321815.583.5
44SELANGOR6402812.587.0
57KEDAH6312713.062.5
66PERAK6312711.577.0
79SABAH6303612.058.0
85NEGERI SEMBILAN6222611.563.5
914MELAKA6222611.055.0
1012PAHANG630368.590.5
1111TERENGGANU6132513.059.0
1210SARAWAK6213510.558.5
1315WP LABUAN613259.057.5
148KELANTAN620447.065.5
1513PERLIS611437.554.5

 1. WILAYAH PERSEKUTUAN (RtgAvg:1496, TB1: 11 / TB2: 19.5)
Bo.
NameRtgFED123456Pts.GamesRtgAvg
1CMAMIER HAMZAR BIN MOHD ZUHRI1546WP1101014.061419
2
TAN YONG ZHAO1578WP1111½15.561338
3
TAN SOON WEI DAWSON1444WP11011½4.561322
4
YAP EGIN DARREL1417WP11111½5.561220

  2. PULAU PINANG (RtgAvg:1457, TB1: 9 / TB2: 18)
Bo.
NameRtgFED123456Pts.GamesRtgAvg
1
WONG YINN LONG1580PP111½115.561419
2
TEOH ERN SHENG1524PP1100½½3.061347
3
TANG WEI KIT1521PP111½014.561309
4
CHEE YI HUN1201PP1111015.061256

  3. JOHOR (RtgAvg:1444, TB1: 8 / TB2: 15.5)
Bo.
NameRtgFED123456Pts.GamesRtgAvg
1
MUHAMMAD AZIZ FARHAN BIN NOOR AKBAR1642JHR111½½15.061425
2
DANISH HAMZAH AL-HADIB NOOR AKBAR1457JHR1½01103.561363
3
ONG WEI BIN1476JHR111½104.561316
4
LIM LUI LUNG0JHR01001½2.561256

------------------------------------------------------

 

KEJOHANAN CATUR MSSM 2011 INDIVIDU LELAKI BAWAH 15

Final Ranking after 6 Rounds

Rk.
NameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
1
ELGIN LEE KAH MENGPP19155.522.520.2515.5
2
ROSHAN SINGH A/L AJIT SINGHSEL17535.022.517.0015.5
3
ISKANDAR DANIAL ADAM ADONKED15724.522.015.7514.5
4
SHEREYES A/L SUBRAMANIAMPHG16854.518.512.2511.5
5
JEROME YONG LIK BOHSWK14564.020.012.5014.0
6
LIEW KEN YEWWP15964.020.09.5012.5
7
SUBRAMANIAN A/L SIVANESANNS16034.019.511.0013.0
8
MUHAMAD HAFIZ BIN MOHAMED HISHAMJHR14963.523.011.5014.5
9
LIM WIN SENPP15353.522.010.5015.0
10
MUHAMMAD HAKIMI BIN MAZLANMLK14953.521.59.2514.0
11
LEE GUANG YANGSEL12143.518.58.7512.0
12
MOHAMMAD ADAM HAFIZ BIN JAFRI MAKEL03.514.57.009.5
13
AZIZ ABIDIN BIN AZMI PUATTRG13733.020.09.2513.5
14
MOHAMAD IZANI BIN MOHD TARIZIKEL14063.020.08.7513.5
15
MUHAMAD FIRLDAUS SHIDANJHR03.017.57.7512.0
16
CHOW WAI QUANPRK03.017.57.0011.5
17
JOSHUA LOUIS SEBOLSBH11693.016.06.0011.0
18
LUQMANUL HAKIM B MD YUSOFNS03.015.07.009.5
19
DILWEN DING TZE HOWWP14672.519.56.7513.0
20
MOHD ANUAR BIN AG DAMITSBH02.514.05.009.5
21
SHANKARA A/L SUKUMARANPRK12512.020.55.0014.0
22
MUHD NORHAZMAN ARIF BIN MOHD NORMLK14202.017.53.7512.0
23
AHMAD QIAMULLIAL BIN MOHD AMINUDWPL11212.016.53.2510.5
24
FARID ISKANDAR BIN MOHD AMINPHG11252.016.53.0011.5
25
MUHD RIZAUDDIN BIN C RIAHTRG02.016.03.5011.0
26
MUHD NUR AKMAL HAKIM BIN ABD WAHABKED12402.015.53.259.0
27
CHRIS EDWARDSWK02.013.54.758.5
28
ALEX YONG CHUN JACKWPL13131.515.51.759.5
29
MUHAMMAD USAMAH BIN AZHAMPER01.512.52.257.5
30
AFFAN BIN MOHD AMIRUDDINPER01.012.01.757.5

KEJOHANAN CATUR MSSM 2011 LELAKI BAWAH 15 BERPASUKAN

Rk.SNoTeamGames  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
13WILAYAH PERSEKUTUAN65011019.580.0
22SELANGOR65011018.587.0
34JOHOR6411916.084.5
46PERAK6402814.080.5
511TERENGGANU6402814.061.0
61PULAU PINANG6312715.089.0
710SARAWAK6303612.571.5
87KELANTAN6303612.567.0
913NEGERI SEMBILAN6303610.582.0
109KEDAH6213510.067.0
115SABAH621359.557.5
1212MELAKA621357.576.0
138PAHANG620448.568.0
1415WP LABUAN620445.070.0
1514PERLIS611437.063.0



















  1. WILAYAH PERSEKUTUAN (RtgAvg:1691, TB1: 10 / TB2: 19.5)
Bo.
NameRtgFED123456Pts.GamesRtgAvg
1
ALBERT ANG KELIANG1586WP1101½14.561470
2
TAN JUN FENG JEFF1820WP11½1115.561373
3
MOHD FAIZAL ROSLAN1689WP11011½4.561333
4
TAN WEI HAO1670WP11½11½5.061323



















  2. SELANGOR (RtgAvg:1636, TB1: 10 / TB2: 18.5)
Bo.
NameRtgFED123456Pts.GamesRtgAvg
1
FIKRI B SALEH1727SEL1111105.061496
2
MUHAMMAD IRFAN HQQIM B AZHAR1690SEL11½½104.061449
3
LOW JUN KEAT1580SEL111½104.561366
4
SUNIL KALIVANAN1546SEL11½½115.061320



























3. JOHOR (RtgAvg:1334, TB1: 9 / TB2: 16)
Bo.
NameRtgFED123456Pts.GamesRtgAvg
1
DANIEL ISKANDAR ARIF BIN NOOR AKBAR1610JHR11½0114.561457
2
LING ZHAN YANG1327JHR1110115.061478
3
MELVIN CHIN YONG AN0JHR11½0½14.061418
4
LEE KANG JING0JHR1100½02.561385




























-------------------------------------------------------------------------------








 

KEJOHANAN CATUR MSSM 2011 INDIVIDU LELAKI BAWAH 18










Final Ranking after 6 Rounds

Rk.
NameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
1
MUHD NABIL B AZMAN HISHAMSEL19055.524.522.2516.5
2
FONG YIT SANPRK18645.024.018.5016.5
3
MOHD SYAKIR SYAZMEER B AZHARSEL19134.522.514.7515.0
4
WONG KIIUG LIKSWK04.021.013.5014.0
5
MUHAMMAD NURISLAM B YAHAYAKED14424.020.510.0014.0
6
AFDAL WIRANATA BIN M JASPARJHR04.019.511.5013.5
7
KIU TOH SHENSWK15644.018.511.2512.5
8
ANAS BIN AZIZPER13304.018.010.5010.5
9
MOHD ZAKWAN B. AHMAD ZALIZANPER13754.018.07.5012.5
10
WAN MOHAMAD ADLI BIN WAN MOHAMADKEL13954.017.58.0011.5
11
P'NG REN CHIPP16163.022.08.5014.0
12
KAMARUL HARIF MOHD SUKURSBH03.019.58.0013.0
13
AHMAD FAEZ BIN AZMITRG14363.019.08.0012.5
14
JONATHAN A/L AUGUSTINENS14933.018.59.0012.0
15
AHMAD AZFAR BIN AZMIKED14613.018.57.0012.5
16
KUNG SOON HENGWP13793.017.07.7511.0
17
CHUA TEONG ZHEPHG03.016.06.7510.0
18
SIOW KAH QUNMLK03.014.54.5010.5
19
YAT GUO JIEWP15742.518.06.2512.5
20
TAY YING SHENGJHR02.517.56.5011.0
21
TEH DE JACKPP15082.514.04.2510.0
22
SOON YAN WENPHG02.512.02.009.0
23
ABDUL MUHAIMIN B MOHD SALEHNS02.510.52.007.5
24
MUHAMMAD RAFIQ BIN MISMANMLK12592.019.03.5013.5
25
MOHD D'ZAFRUL HAZIQ HASUNITRG15772.017.54.7511.5
26
EDZAHAN FARIHIN TAMINWPL12202.016.54.7510.5
27
HASMEE AZIZY B. ABDUL GHANIPRK02.014.53.2510.5
28
WAN MUHAMMAD ZIKRI BIN WAN MOHAMKEL01.518.03.5012.0
29
RAYNOL GEDIONSBH01.017.02.0011.0
30
ABU DZAR ISMAILWPL11550.016.50.0010.5





















Juara Pasukan: Penang Boys-18  & Kuala Lumpur Girls 18 

Photo from Alia Bakri

KEJOHANAN CATUR MSSM 2011 LELAKI BAWAH 18 BERPASUKAN










Rk.SNoTeamGames  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
12PULAU PINANG65101119.585.5
25WILAYAH PERSEKUTUAN65011018.579.0
34SELANGOR6411918.577.0
43JOHOR6402816.582.0
51PERAK6312712.076.5
66SABAH6312712.076.5
79KEDAH6303611.575.0
811NEGERI SEMBILAN630368.581.0
910SARAWAK630368.552.0
1014PERLIS6213510.056.0
117MELAKA621359.061.5
128TERENGGANU612349.549.5
1312KELANTAN612349.072.5
1415WP LABUAN612348.552.0
1513PAHANG612348.550.0



















  1. PULAU PINANG (RtgAvg:1771, TB1: 11 / TB2: 19.5)
Bo.
NameRtgFED123456Pts.GamesRtgAvg
1NMEVAN TIMOTHY CAPEL1989PP111½115.561537
2
WONG HAO1654PP100½½13.061454
3
KEOK KAI EN1750PP111½115.561366
4
LIM KONG HUI1692PP111½115.561245










 2. WILAYAH PERSEKUTUAN (RtgAvg:1765, TB1: 10 / TB2: 18.5)
Bo.
NameRtgFED123456Pts.GamesRtgAvg
1
YEAP ENG CHIAM1986WP1011115.061468
2
WONG JIANWEN1987WP1111116.061384
3
BOEY JIN HUEY1614WP1011½½4.061331
4
SHAWN EDGAR MIRANDA1471WP½001113.561295

  3. SELANGOR (RtgAvg:1582, TB1: 9 / TB2: 18.5)
Bo.
NameRtgFED123456Pts.GamesRtgAvg
1
LOW JUN JIAN1840SEL111½½15.061508
2
CHAN SHENG YIP1679SEL111½014.561369
3
TARIQ ZIAD ABDUL RAZAK1609SEL1½1½014.061341
4
ASHMAN RAZIUDDIN B ALIFF0SEL111½½15.061295

MSSM 2011 info: click here

MSSM Girls result: click here

No comments:

Post a Comment