Saturday, March 31, 2012

PHOTO WINNERS: NATIONAL AGE-GROUP 2012


Champion NAG with VIP's
Back Row: Najib Wahab (Chief Arbiter), Nur Najiha (G14), Sarika Subramaniam (G18), William Lee Kah Howe (B14), Roshan Singh (B16), Wong Jianwen (B18)
Sitting: Haslindah Ruslan (VP MCF), Lee Ewe Ghee VP MCF), Tan Sri Ramli Ngah Talib (President MCF), Ibrahim Bakar
Front: Wong Yinn Loong (B10), Lye Lik Zang (B08), Nithyalakshmi (G12), Chua Jia-Tien (G10), Goh Jie Yi (g08), Tan Yong Zhao (B12)


Top-5:  U8 GIRLS
U8 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Goh Jie Yi 
PNG
2nd:
Zainoor Ikmal Munirah Mohd Noor
SEL
3rd:  
Nur Faiqah Aminuddin
SEL
4th:  
Mira Kaur
SEL

Top-10: U8 BOYS
U8 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Lye Lik Zang           
KL
2nd: 
Ng Shi Yang                           
PNG
3rd
Timothy Chin Guan You          
KL
4th: 
Muhd Haziman Aiman Halim
JHR


Top-5: U10 GIRLS
U10 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Chua Jia-Tien
PNG
2nd:
Nurul Farhana Halim Shuhaimi
JHR
3rd:  
Zainoor Ikmal Maisarah Mohd Noor
SEL
4th:  
Khaw Ker Shean              
PNG

Top-10: U10 BOYS
U10 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Wong Yinn Long
PNG
2nd: 
Tan Jun Ying
PNG
3rd
Ryan Chan Yi Meng
PNG
4th: 
Fahim Al-Faqeh Saleh
SEL

Top-5: U12 GIRLS
U12 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Nithyalakshmi Sivanesan
NS
2nd:
Teh De Zen
PNG
3rd:  
Nur Faqihah Aminuddin
SEL
4th:  
Mok Shu Zing
KL

Top-10: U12 BOYS
U12 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Tan Yong Zhao
KL
2nd: 
Teh De Juan
PNG
3rd
Emir Rusyaidi Ahmad Nazari
SEL
4th: 
Amier Hamzah Mohd Zuhri
KL

Top-10:  U14 GIRLS
U14 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Nur Najiha Azman Hisham
SEL
2nd:
Tan Li Ting
KL
3rd:  
Camilia Johari
KL
4th:  
Rosamund Koo Wei Xin
KL

Top 10:  U14 BOYS
U14 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Willliam Lee Kah Howe
PNG
2nd: 
Cheong Jie Yao
SEL
3rd
Shreyes Subramaniam
PAH
4th: 
Dilwan Ding Tze-How
KL

Top-5: U16 GIRLS
U16 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Nur Nabila Azman Hisham
SEL
2nd:
Hoh Tjin Hui
PNG
3rd:  
Tang Kar Khei
PNG
4th:  
Natasha Kavina Sundra Rajoo
KL


U16 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Roshan Singh Ajeet Singh
SEL
2nd: 
Albert Ang Keliang
KL
3rd
Liew Ken Yew
KL
4th: 
Low Hong Jin
KL


U18 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Sarika Subramaniam
PHG
2nd:
Hoh Tjin Li
PNG
3rd:  
Olivia Madhavan
KL
4th:  
Nur Farihah Aminuddin
SEL

Top-10:  U18 BOYS
U18 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Wong Jianwen
KL
2nd: 
Muhd Nabil Azman Hisham
SEL
3rd
Fong Yit San
PRK
4th: 
Yeap Eng Chiam
KL

------------------------------------------------------------------------------

 Kelantan's Contingent
 ------------------------------------------------------------------------------

Dimaklumkan, Penyertaan Kejohanan ini adalah yang  Kedua tertinggi   iaitu seramai 431 pemain daripada 11 negeri iaitu Sarawak, Kelantan, Trengganu, Pahang, Johor, Melaka , Negeri Sembilan, Kuala Lumpur, Selangor ,Perak,  dan Penang.  Kontingen yang terbesar  adalah daripada Kuala Lumpur dan Selangor. Syabas diucapkan kepada pemain yang hadir

Saya difahamkan, Persatuan Catur Negeri Pulau Pinang telah menghantar 1 bas seramai 50 pemain menyertai Kejohahanan National Age-group juga daripada Persatuan Catur Negeri Kelantan yang menghantar 1 bas seramai 34 orang pemain catur.  Sokongan daripada ahli Gabungan Negeri amat kami hargai.

 
Kepada pemain yang berjaya dikejohanan NAG 2012, MCF mengucapkan syabas dan mereka juga berpeluang mewakili negara di kejohanandi peringkat antarabangsa mengikut criteria Pemilihan MCF iaitu;

1.     Malaysia Vs Singapore  Chess Challenge 2012

2.     ASEAN + Age Group Championship ( 10 – 20 June 2012), Hue Vietnam

3.     Asian Youth Chess Championship ( 23-30 June 2012 ),  Sri Lanka

4.     World Youth Championship (7-19 Nov 2012), Maribor, Slovenia

No comments:

Post a Comment